Home Liga Angleze Chelsea ia merr dy lojtarë Real Madridit për Eden Hazardin

Chelsea ia merr dy lojtarë Real Madridit për Eden Hazardin

0
Chelsea ia merr dy lojtarë Real Madridit për Eden Hazardin

    Transferimi i Eden Hazard te Real Madridi këtë verë mund të shkaktojë një zinxhir të transfereve.           

Raportohet se Eden Hazard do të largohet nga Stamford Bridge për kryeqytetin spanjoll.

Kjo mund të nënkuptojë se Isco do të shkojë në drejtim të kundërt dhe Mateo Kovacic, duke e bërë huazimin e tij nga Real Madrid në Chelsea të përhershëm, përcjell lajmi.net nga The Sun.

Nga ana tjetër, Callum Hudson-Odoi do të largohet nga skuadra londineze në drejtim të Bayern Munichut, ku këta të fundit do të paguajnë 50 milionë euro.

Arritja e Hazardit do të shkaktonte dyshime rreth të ardhmes së Gareth Bale në Bernabeu. /Lajmi.net/