Home Sport Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Juventus

Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Juventus

0
Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Juventus

  Atletico Madrid dhe Juventus do të përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve.      

Atletico Madrid dhe Juventus do ta zhvillojnë sonte përballjen e tyre të parë në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që zhvillohet në ‘Wanda Metropolitano’, do të fillojë në ora 21:00, transmeton lajmi.net.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Arias, Gimenez, Godin, Filipe Luis; Saul, Rodri Hernandez, Party, Lemar; Griezmann, Alvaro Morata

Në dilemë: Lucas Hernandez (I lënduar), Koke (I lënduar)

JUVENTUS (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Mandzukic, Cristiano Ronaldo, Dybala

Nuk do të luajë: Cuadrado (I lënduar)

Në dilemë: Douglas Costa (I lënduar). /Lajmi.net/
   

 


Loading…