Home Sport Klubi frances merr vendim për yllin që po e kërkon Milani

Klubi frances merr vendim për yllin që po e kërkon Milani

0
Klubi frances merr vendim për yllin që po e kërkon Milani

Trajneri i ekipit frqncez, Nice, Patrick Vieira ka folur sot për Allan Saint-Maximin, një nga objektivat kryesorë të Milanit në dritaren e transferimit të verës.

Saint-Maximin deklaroi veten të paaftë për të luajtur për klubin francez në fundjavën e kaluar dhe u kritikua publikisht nga Vieira në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, ku humbën 3-0 ndaj Angers, përcjell ORAinfo

“Ai do të luajë kundër Amiens. Kjo është ajo që e bën atë interesante, ai ka një mënyrë për të luajtur dhe duke qenë ndryshe nga të tjerët. Ne e duam atë ashtu siç është, e marrim atë me anët e forta dhe gabimet e tij”, tha Vieira.

Milan e ka identifikuar Saint-Maximin si një kandidat për të mbushur krahun e majtë sezonin ardhshëm dhe u përpoq të nënshkruajë me atë në dritaren e transferimit të janarit. /ORAinfo/