Home Sport Milan po e sjell në verë yllin e Liga 1

Milan po e sjell në verë yllin e Liga 1

0
Milan po e sjell në verë yllin e Liga 1

Trajneri francez i Nice, Patrick Vieira, ka folur sot për Allan Saint-Maximin, një nga objektivat kryesorë të Milanit për afatin e verës.

Saint-Maximin nuk lujati fundjavën e kaluar duke u shprehur se është i lënduar, por që u kritikua publikisht nga Vieira në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, pas humbjes së tyre 3-0 ndaj Angers, përcjell ORAinfo.

“Ai do të luajë kundër Amiens. Kjo është ajo që e bën atë interesante, ai ka një mënyrë për të luajtur dhe duke qenë ndryshe nga të tjerët. Ne e duam atë ashtu siç është, e marrim atë me anët e forta dhe gabimet e tij”, ka thënë Viera.

Milan e ka identifikuar Saint-Maximin si një kandidat për tu transferuar në ‘San Siro’ në afatin e verës.

Ky lojtar u kërkuar nga Milan edhe në afatin e janarit, por që u refuzuar nga klubi francez, Nice. /ORAinfo/


Loading…