Home Sport Zbulohen emrat e 9 skuadrave që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League

Zbulohen emrat e 9 skuadrave që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League

0
Zbulohen emrat e 9 skuadrave që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League

Këto janë 9 skuadrat.

​Tashmë janë mësuar emrat e 9 skuadrave që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League.

Pas Sevillas, që dje preu biletën dhe u kualifikua në mesin e 16 më të mirave në Europa League, tashmë janë mësuar edhe emrat e skuadrave tjera pas ndeshjeve të zhvilluara nga ora 18:55.

Arsenali, Dinamo Zagreb, Eintracht Frankfurt, Napoli, Salzburgu, Valencia, Villarreali dhe Zeniti – janë skuadrat tjera që kanë prerë biletën më tutje.

Nga ora 21:00, do të zhvillohen edhe shtatë takime, ku do të mësohen edhe 7 emra tjerë që do të kompletojnë 16 skuadrat më të mira në Europa League.