Home Sport Milan vjen me transferim të “çmendur” nga Seria A

Milan vjen me transferim të “çmendur” nga Seria A

0
Milan vjen me transferim të “çmendur” nga Seria A

Milan shpreson të nënshkruajë Amadou Diawara nga Napoli këtë verë pas humbjes së mesfushorit të Guinesë këtë janar.

Pas përfundimit të marrëveshjeve për Paqueta dhe Krzysztof Piatek, Leonardo mori telefonin për të nisur sulmin ndaj Amadou Diawara, mesfushori i Napolit, i cili kishte pak hapësirë në ekipin e Ancelottit këtë sezon dhe ka qenë i frustruar me mungesën e minutave të tij përcjell ORAinfo.

Megjithatë, në qershor skenari mund të ndryshojë, Ancelotti ka kërkuar për përforcime në mes dhe besohet se Diawara mund të bëjë hapin për të krijuar hapësirë për rajonin rreth 30/35 milionë.

Sidoqoftë, Milani gjithashtu ka sy në Stefano Sensi të Sassuolo si një opsion pasi që italiani është konsideruar si zgjidhje e përballueshme./ORAinfo/