Home Sport Yllin që e kërkoi Milan po e bën namin për Italinë

Yllin që e kërkoi Milan po e bën namin për Italinë

0
Yllin që e kërkoi Milan po e bën namin për Italinë

Kombëtarja e Italisë po shkon sigurt drejt fitores së dytë në kualifikimet për Euro 2020.

Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini, ka arritur që ta fitojë 4:0 pjesën e parë të ndeshjes kundër Lihtenshtajnit.

Quagliarella që u kërkuar me ngulm nga Milani me dy gola, Sensi dhe Verrati me nga një, shënuan për Italinë në pjesën e parë.

Mysafirët në fund të pjesës së parë kanë mbetur me një lojtar më pak, kur Kaufmann u ndëshkua me karton të kuq.


Loading…