Home Sport Klubi kinez kërkon mesfushorin e Milanit

Klubi kinez kërkon mesfushorin e Milanit

0
Klubi kinez kërkon mesfushorin e Milanit

Milan njoftohet se ka vënë bisedime me mesfushorin Lucas Biglia në pritje, në mes të interesit të transferimit në Kinë.

Kontrata e Biglia skadon brenda një viti, por Nicolo Schira i Gazzetta dello Sport thotë se drejtori i Milanit, Leonardo shpreson që lojtarin ta mbajë në klub.

Schira shpjegon se qëndrimi i Leonardo bazohet në 33 vjeçarin e Argjentinës dhe në pagën e tij prej 3.5 milion euro.

Kjo mund të lërë klubin kinez të heq dortë nga lojtari, pasi ata u përpoqën të nënshkruajë me ish lojtarin e Lazios vitin e kaluar.

Boca Juniors thuhet gjithashtu se është e etur për Biglia, karriera e të cilëve në San Siro është dëmtuar nga lëndimet. /ORAinfo/


Loading…