Home Sport Shokohet Xhaka, Arsenal merr këtë vendim për të

Shokohet Xhaka, Arsenal merr këtë vendim për të

0
Shokohet Xhaka, Arsenal merr  këtë vendim për të

Granit Xhaka është bërë objekt i interesit të mbingarkuar nga Interi dhe Arsenali janë të hapura për të lënë mesfushorin të largohet këtë verë.

Mediat angleze zbulojnë se skuadra e Serie A ka dalë si kandidati kryesor për të nënshkruar Xhakën i cili ka qenë në ekip i parë i rregullt për ekipin e Unai Emery këtë sezon, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Emery ka thënë se ai do të duhet të shesë disa nga lojtarët e tij të tanishëm nëse dëshiron të shpenzojë shumë në verë dhe një qasje nga Inter mund të bindë spanjollin që të lejojë 26-vjeçarin të shkojë./ORAinfo/


Loading…