Home Liga Spanjolle Ideja e re e Realit, kërkon transferimin falas të Eriksen

Ideja e re e Realit, kërkon transferimin falas të Eriksen

0
Ideja e re e Realit, kërkon transferimin falas të Eriksen

Real Madrid janë të gatshëm të presin deri në verën e ardhshme për të transferuar falas Christian Eriksen.

Mesfushori danez ka kontratë me Tottenham deri në fund të sezonit të ardhshëm.

27 vjeçari ende nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me Tottenham për vazhdimin e kontratës, dhe largimi i tij nga Londra është shumë i mundshëm.

‘The Sun’ shkruan se Real Madrid do të presë deri në fund të sezonit të ardhshëm nëse është nevoja, për të transferuar Eriksen, përcjell ‘lajmi.net’.

Për Christian Eriksen ka interesim edhe nga disa skuadra tjera evropiane./Lajmi.net/