Home Sport Valverde: Ndaj Celtas me rezerva, e patë në fushë sa i frikshëm është Liverpooli

Valverde: Ndaj Celtas me rezerva, e patë në fushë sa i frikshëm është Liverpooli

0
Valverde: Ndaj Celtas me rezerva, e patë në fushë sa i frikshëm është Liverpooli

 

Ernesto Valverde ka deklaruar se në ndeshjen ndaj Celtas do të inkuadroi lojtarë të bankës rezervë.

Trajneri i Barcelonës ka thënë se skuadra e tij ka rezultat të mirë në Ligën e Kampionëve, por i duhen edhe 90 minuta të zorshme sfidë në stadiumin e Liverpoolit.

“Kemi rezultat të mirë nga ndeshja e parë. Por, nuk kemi siguruar asgjë. E keni parë në ndeshjen e “Camp Nout” se sa rival i fortë është Liverpooli. Ne e dimë fuqinë e tyre para stadiumit të tyre, dhe na duhet të punojmë.

Në ndeshjen ndaj Celtas do u japim mundësinë lojtarëve që kanë luajtur më pak” ka thënë Valverde./Indeksonline/