Home Sport Dy futbollistët e Ajax që agjëruan vrapuan më shumë se nëntë futbollistë të Tottenham

Dy futbollistët e Ajax që agjëruan vrapuan më shumë se nëntë futbollistë të Tottenham

0
Dy futbollistët e Ajax që agjëruan vrapuan më shumë se nëntë futbollistë të Tottenham

 

Hakim Ziyech dhe Noussair
Mazraoui gjatë gjithë ditës dhe 24 minuta gjatë lojës ishin pa ngrërë e pa pirë.

Dy futbollistët marokien ishin duke agjëruar muajin e Ramazanit dhe nuk pranuan ta prishnin një ditë, shkruan Indeksonline.

Por edhe për kundër
kësaj përformanca e tyre nuk ra, ata madje vrapuan më shumë se 9 futbollist të
Tottenham.

Ziyech vrapoi
11.07 km, derisa Mazraoui përshkroi një distancë prej 11.07, ose afër mesatares
së skuadrës.

Ajax u eliminua në sekondat e fundit të ndeshjes me golin e Lucas. /IndeksOnline/