Home Sport “Llugë” në Ligën e parë, Besa ia rrëmben vendin e dytë Dukagjinit

“Llugë” në Ligën e parë, Besa ia rrëmben vendin e dytë Dukagjinit

0
“Llugë” në Ligën e parë, Besa ia rrëmben vendin e dytë Dukagjinit

 

Dukagjini ka humbur pozitën e dytë në tabelë pasi që është
mposhtur nga 2 Korriku me rezultat 2-1.

Këtë rast e ka shfrytëzuar Besa e Pejës që ka mposhtur
Arbërinë me rezultat 7-2 dhe është ngjitur në vendin e dytë, shkruan
Indeksonline.

Humbje ka pësuar edhe Vëllaznimi që u mposht nga Istogu me rezultat 2-1.

Rezultatet e xhiros së 29-të të Ligës së Parë

Vushtrria tashmë ka siguruar Superligën në vendin e parë me 69 pikë, Besa dhe Dukagjini në ndeshjen e fundit do të luftojnë për vendin e dytë derisa Vëllaznimi do të luaj në barazh. /IndeksOnline/