Home Sport Rezultatet nga Liga e Parë

Rezultatet nga Liga e Parë

0
Rezultatet nga Liga e Parë

 

E mërkura është njëra nga dy ditët e
fundit finale të edicionit 2018/19 në Ligën e Parë, teksa lufta për inkuadrim
në Superligë dhe ajo për të mbijetuar është më interesant se asnjëherë më
parë.

Këtë mesjavë priten të zhvillohen të gjitha
takimet e javës së 29-të, teksa fokusi kryesor është te skuadrat që po
luftojnë për tu inkuadruar në Superligë.

Të gjitha takimet kanë nisur nga ora 16:00.

 Pjesa e parë:

Besa – Arbëria 2-1
Vushtrria – Ramiz Sadiku 3-0
Trepça – Kika 1-0
Istogu – Vëllaznimi 1-0
Drenasi – Fushë Kosova 0-0
Vitia – Vllaznia e Pozheranit 0-0
2 Korriku – Duakgjini 0-1 
Bashkimi Koretinit – Onix Banja 1-0