Home Liga Gjermane Robben mbetet në Evropë, merr një ofertë që vështirë refuzohet

Robben mbetet në Evropë, merr një ofertë që vështirë refuzohet

0
Robben mbetet në Evropë, merr një ofertë që vështirë refuzohet

Robben mbetet në Evropë, merr një ofertë që vështirë refuzohet

35 vjeçari nuk zgjati kontratën me Bayern Munich, dhe është lirë të largohet gjatë kësaj vere.

Edhe pse në një moshë të shtyrë, Arjen Robben mbetet dëshira e shumë skuadrave të mëdha të Evropës, për të pasur në radhët e tyre.

Raportohet se Robben ka marrë një ofertë shumë interesante nga kampionët e Portugalisë, skuadra e Benficas, përcjell ‘lajmi.net’.

Përveç një page të mirë, Robben me Benfican ka mundësinë të mbetet në Evropë, dhe madje të luajë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri.

Robben gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellat e Chelsea dhe Real Madrid./Lajmi.net/