Home Sport Klopp zbulon telefonatën me Guardiolën pasi fitoi Ligën e Kampionëve

Klopp zbulon telefonatën me Guardiolën pasi fitoi Ligën e Kampionëve

0
Klopp zbulon telefonatën me Guardiolën pasi fitoi Ligën e Kampionëve

 

Jurgen Klopp
fitoi Ligën e Kampionëve për herë të parë në karrierën e tij si trajner.

Tekniuku gjerman
dështoi ta bënte atë në dy rastet e më parshme kur u mposht në finale, një herë
me Dortmundin nga Bayern dhe njëherë tjetër me Liverpoolin nga Real Madrid.

Për këtë sukses të tij e ka uruar edhe njëri nga rivalet e La Ligas, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, shkruan Indeksonline.

Më parë i fola Pep Guardiolës në telefon. Mjeku ynë i kokës [Lee Nobes] ka punuar për Manchester City në fillim të vitit, por ai donte të fitonte Ligën e Kampionëve … jo, kjo është një shaka“, u tha Klopp gazetarëve.

Ne premtuar njëri-tjetrin se ne do të përballemi përsëri sezonin e ardhshëm. Ne do të luajmë për gjithçka dhe të shohim se çfarë marrim“.

Marrja e 97 pikëve në Premier League dhe fitimi i Ligës së Kampioneve është një rrugë e pabesueshme për të shkuar dhe ne e bëmë atë. Kjo është e pabesueshme“.

Tani kemi fituar diçka, ne do të vazhdojmë. Ne do të fitojmë gjëra. Kjo është e madhe. Unë jam me të vërtetë i lumtur“, ka përfunduar Klopp. /IndeksOnline/

 


Loading…