Home Sport Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

0
Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

 

Gianluigi Buffon ka mundësi ti bashkohet gjigantit portugez, skuadrë së Portos.

Siç raportojnë mediat italiane, Buffon është synimi kryesor i Portos për këtë merkato verore.

41-vjeçari
nuk arriti ta vazhdojë karrierën me skuadrën e PSG-së, dhe me shumë mundësi
pritet që Porto ta transferojë atë për të zëvendësuar, Iker Casillas i cili
është larguar nga futbolli pas sulmit në zemër që e pësoi disa javë më parë.

 


Loading…