Home Sport VIDEO/ Mema dhe Kola si në kohët e arta, Shqipëria mposht… Suedinë

VIDEO/ Mema dhe Kola si në kohët e arta, Shqipëria mposht… Suedinë

0
VIDEO/ Mema dhe Kola si në kohët e arta, Shqipëria mposht… Suedinë

  

  

  

  

Federata Shqiptare e Futbollit dhe ambasada suedeze zhvillua ditën e sotme në stadiumin “Selman Stërmasi”, një ndeshje miqësore në kuadër të 50-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes këtyre 2 shteteve, si dhe 20 vjetorit të vendosjes së programit mbështetës të qeverisë suedeze, SIDA, në Shqipëri.

Shqiperia

  

  

 

  

  

  

Kjo përballje u fitua nga kuqezinjtë me rezultatin 2-1, teksa golat u shënuan nga 2 legjenda si Sulejman Mema dhe Agustin Kola.

NJOFTIMI I FSHF-së: