Home Liga Spanjolle Dobësia: rekrutimi i vërtetë i ri Militão patate të skuqura PK

Dobësia: rekrutimi i vërtetë i ri Militão patate të skuqura PK

0
Dobësia: rekrutimi i vërtetë i ri Militão patate të skuqura PK
Nënshkrimi i ri i Real Madridit, Éder Militão, pësoi një goditje të dobët në konferencën e saj të parë për shtyp për Royal.

Pasi 21-vjeçari tashmë iu përgjigj disa pyetjeve dhe theksoi se sa i lumtur ishte ai për ndryshimin nga FC Porto në kampionët spanjollë të rekordeve, ai papritmas mbajti dorën para fytyrës. “Më vjen keq, jam pak i trullosur”, tha ai, duke liruar lirshëm kravatën e tij dhe duke pirë një gotë uji – por kjo nuk ndihmoi: mbrojtësi qendror brazilian duhej ta ndalonte PK. Real Madridi shkroi një video të incidentit.

Mbrojtësi ka lëvizur nga Porto në Madrid për 50 milionë euro dhe ka nënshkruar një kontratë deri në qershor 2025. “Kjo është një ditë shumë e veçantë për mua dhe familjen time”, ka theksuar Militão para fillimit të dobësisë. Tani po luan “për klubin më të mirë në botë”. Vetëm të dielën para se ai të fitonte Copa America 2019 kundër Perusë (3: 1) me ekipin kombëtar brazilian pasi ai kishte ardhur në finale në minutën e 77-të.

(PV),

Loading…