Home Sport Zyrtare: Atletico Madrid e transferon sulmuesin e Benficas

Zyrtare: Atletico Madrid e transferon sulmuesin e Benficas

0
Zyrtare: Atletico Madrid e transferon sulmuesin e Benficas

 

Atletico
Madrid e ka kompletuar edhe transferimin e sulmuesit të Benficas B Ivan Saponjic,
kjo u bë e ditur nga Atletico përmes një postimi në Facebook.

Klubi
spanjoll ka njoftuar se e kanë transferuar Ivan Saponjic, i cili në sezonin e
kaluar kishte luajtur për Benfica B, duke i shënuar gjashtë gola në 26 ndeshje.

Kështu
Atletico është duke e forcuar fazën e sulmit pas largimit të Griezmannit dhe
largimit të mundëshëm të Diego Costas.

Transferi rekord i Atleticos para një jave ishte Joao Felix për 126 milionë euro, duke u bërë lojtari më i shtrenjtë i spanjollëve.

 


Loading…