Home Sport Diaz ka refuzuar t’i japë Eden Hazard-it numrin 7

Diaz ka refuzuar t’i japë Eden Hazard-it numrin 7

0
Diaz ka refuzuar t’i japë Eden Hazard-it numrin 7

 

Eden
Hazard mbërriti në Real Madrid muajin e kaluar pasi bëri lëvizjen e tij të
shumëpritur nga Chelsea.

Tani që
ka mbërritur në Spanjë, detyra e parë për klubin e tij të ri është të zgjidhet
numri i lojtarit. Por kjo është vërtet e vështirë, transmeton Indeksonline.

Hazard
luajti me numrin 10 në Chelsea, por ky numër aktualisht është  i zënë nga Luka Modric, dhe mbajtësi i Topit
të Artë tashmë e ka bërë të qartë se ai nuk do ta heqë dorë nga ai numër. 

“Unë
kam qenë në gjendje të flas me Modricin përmes Kovaçiç,” tha Hazard në
zbulimin e tij.

“Isha
duke qeshur kur e pyeta për të më dhënë numrin 10. Ai tha jo, kështu që unë do
të duhet të gjej një numër tjetër”.

Hazard
është i detyruar të kërkojë një tjetër numër, i cili gjithashtu është tërhequr
nga numri i famshëm 7.

Atë e
kishte Cristiano Ronaldo për pothuajse një dekadë para se ai të largohej, por
tani është në duart e Mariano Diaz.

Megjithatë,
sipas Marca Mariano është gjithashtu ‘i bindur’ se ai nuk dëshiron të heqë dorë
nga numri i tij.

Pra,
kjo e lë Hazardin me opsionin e tij të tretë, numrin 23.

Marca
sugjeron gjithashtu se ai është tërhequr nga ky numër për shkak të dashurisë së
tij për basketboll, dhe ka pasur shumë fytyra të njohura që e kanë pasur në
NBA.

Michael
Jordan e bëri atë të famshëm me Chicago Bulls, dhe më së fundi LeBron James e
ka veshur atë me Cleveland Cavaliers dhe Los Angeles Lakers.

Nëse
Hazard është i suksesshëm në sezonin e tij të parë në Madrid, atëherë ai
ndoshta do të dëshirojë ta mbajë numrin 23 përgjithmonë./Indeksonline/.

 


Loading…