Home Liga Italiane Hysaj mund të përfundojë në Premierligë, Tottenham favoritët

Hysaj mund të përfundojë në Premierligë, Tottenham favoritët

0
Hysaj mund të përfundojë në Premierligë, Tottenham favoritët

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, është një nga mbrojtësit më të kërkuar nga Serie A.

Lojtari më herët gjatë kësaj vere ka bërë të ditur se nuk do të vazhdojë kontratën e tij me Napoli, dhe që atëherë shumë skuadra janë vënë pas tij.

Ishte Atletico Madrid skuadra që printe garën për shërbimet e shqiptarit, por ofertat e tyre mbeten 5 milionë euro më të vogla, dhe ata tashmë kanë siguruar Kieran Trippier, për tu tërhequr nga gara për shqiptarin.

Sipas raportimeve të ‘Football Italia’, Tottenham tashmë është në ‘pole position’ për nënshkrimin e Hysaj, transmeton lajmi.net.

Napoli kërkojnë 30 milionë euro për të liruar kartonin e lojtarit. Mbetet të shihet nëse deri në fund të verës do të arrihet ndonjë marrëveshje. /Lajmi.net/


Loading…