Home Sport Lojtarët e Barcelonës në telashe me markën e njohur të veturave – AUDI

Lojtarët e Barcelonës në telashe me markën e njohur të veturave – AUDI

0
Lojtarët e Barcelonës në telashe me markën e njohur të veturave – AUDI

Lojtarëve të Barcelonës u është hapur një problem i papritur me markën e njohur për prodhimin e veturave, Audi.

 

Audi ka kërkuar nga anëtarët e skuadrës katalane që të kthejnë veturat e pranuara nga kjo markë, pasi marrëveshja e tyre është ndërprerë, përcjell lajmi.net.

Lojtarët kanë pasur mundësi që të zgjedhin veturat e tyre nga Audi, sipas preferencave të tyre, me çmime marramendëse.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell emrat e lojtarëve dhe makinën që kanë zgjedhur, si dhe vlerën e veturës.

 1. Marc-André ter Stegen Audi SQ5 TFSI Mythos black (£71,000)
 2. Nélson Semedo Audi Q7 Carrara ëhite (£75,000)
 3. Gerard Piqué Audi RS 6 Avant performance Daytona gray (£127,000)
 4. Ivan Rakitić Audi Q7 Graphite gray (£65,000)
 5. Sergio Busquets Audi R8 Coupé V10 plus Daytona gray (£192,000)
 6. Denis Suárez Audi Q7 Glacier ëhite (£65,000)
 7. Andrés Iniesta Audi SQ7 TDI Glacier ëhite (£100,000)
 8. Luis Suárez Audi RS 6 Avant performance Daytona gray (£127,000)
 9. Lionel Messi Audi RS 6 Avant performance Sepang blue (£127,000)
 10. Ousmane Dembélé Audi RS3 Sportback Panther black (£56,000)
 11. Jasper Cillessen Audi Q7 Ink blue (£65,000)
 12. Philippe Coutinho Audi Q7 3.0 TDI (£65,000)
 13. Paco Alcácer Audi RS3 Sportback Panther black (£56,000)
 14. Jordi Alba Audi Q7 Sepang blue (£65,000)
 15. André Gomes Audi Q7 Florett silver (£65,000)
 16. Aleix Vidal Audi R8 Spyder V10 Tango red (£185,000)
 17. Samuel Umtiti Audi RS3 Sportback Catalunya red (£56,000)
 18. Yerry Mina Audi Q7 3.0 TDI (£65,000)
 19. Thomas Vermaelen Audi Q7 Florett silver (£65,000)
 20. Ernesto Valverde Audi Q7 e-tron quattro Florett silver (£65,000)

Kontrata e Barcelonës me Audi ka mbaraur më 30 qershor, dhe tani lojtarëve u është kërkuar që të kthejnë veturat. /Lajmi.net/

 


Loading…