Home Liga Angleze Harry Kane me golin e vitit akoma pa filluar sezoni?

Harry Kane me golin e vitit akoma pa filluar sezoni?

0
Harry Kane me golin e vitit akoma pa filluar sezoni?

Ylli i Tottenham Hotspur duket se ka realizuar golin më të mirë të vitit, akoma pa filluar sezoni i rregullt.

 

Juventus dhe Tottenham Hotspur janë përballur me njëra tjetrën në kuadër të International Champions Cup, në një ndeshje që e fitoi Tottenham.

Rezultati ishte i barabartë deri në minutat e fundit, kur Harry Kane realizoi gol nga gjysma e fushës, për të befasuar portierin Gianluigi Buffon.

Ky gol i kushtoi me humbje skuadrës së udhëhequr nga Maurizio Sarri, e cila mbetet pa pikë në tabelën e ICC.

Si e vlerësoni, a do të jetë goli i Kane më i bukuri i vitit? /Lajmi.net/

 


Loading…