Home Sport Blerja e re e Juventusit zbarkon në Torino

Blerja e re e Juventusit zbarkon në Torino

0
Blerja e re e Juventusit zbarkon në Torino

 

Ka zbarkuar sot
në mbrëmje në aeroportin e Linates në Torino, futbollisti i ri i Juventusit,
Danilo, braziliani që vjen nga Manchester City, që siguroi Cancelon, pasi pagoi
edhe 28 mln euro veç kartonit të mbrojtësit të krahut.

Danilo pritet të
kryejë ditën e nesërme vizitat mjekësore, ndërsa më pas do të hedhë firmën në
kontratë.

Një blerje kjo që, megjithatë, ka bërë që shumica e tifozëve të akuzojnë klubin për një budallëk të madh, duke lëshuar Cancelon për një lojtar që pas Portos, ka parë vetëm stolin te Real Madrid dhe te Manchester City.

 


Loading…