Home Sport Lëvizje në Arsenal, ja si pritet që Xhaka të përfitojë

Lëvizje në Arsenal, ja si pritet që Xhaka të përfitojë

0
Lëvizje në Arsenal, ja si pritet që Xhaka të përfitojë

 

Granit Xhaka ka qenë në fokus të mediave për shkak të një    

Arsenali kishte nisur procedura disiplinore ndaj Koscielnyt dhe e detyroi të stërviste me skuadrën U-23, kurse Koscielny kishte refuzuar të udhëtojë me ekipin dhe të paraqitet në ndeshjet kontrolluese para sezonale.

Arsenali shpreson të transferojë një qendërmbrojtës pa përfunduar afati kalimtar në Angli të enjten, kurse vlera e transferim raportohet të jetë rreth 5 milionë Euro.

Nga shitja e këtij lojtari, përfitues direkt pritet të jetë Granit Xhaka i cili mund të konsolidohet edhe më hsumë në përbërjen e këtij ekipi dhe të marrë më shpesh përgjegjësinë e të qenit kapiten në ndeshje.

 
 
 


Loading…