Home Sport Pritje masive për Dani Alves nga tifozët e Sao Paulo

Pritje masive për Dani Alves nga tifozët e Sao Paulo

0
Pritje masive për Dani Alves nga tifozët e Sao Paulo

Dani Alves ka mbërritur në qytetin Sao Paulo të Brazilit, për t’iu bashkuar skuadrës që mban po këtë emër.

 

Ish ylli i Barcelonës, Juventusit dhe PSG-së, ka vendosur që vitet e fundit të karrierës t’i kalojë në Brazil.

Një turmë e madhe tifozësh kanë dalë në pritje të Dani Alves në Sao Paulo.

Alves do të jetë lojtari më i paguar në ligën e Brazilit, ndërsa do të vesh fanellën me numër 10 te Sao Paulo, shkruan lajmi.net.

Kujtojmë se 36 vjeçari Alves, është lojtari me numrin më të madh të titujve të fituar në botë./Lajmi.net/

 


Loading…