Home Sport FFK-ja merr vendimin për anulimin e kartonëve të verdhë nga kampionati i kaluar

FFK-ja merr vendimin për anulimin e kartonëve të verdhë nga kampionati i kaluar

0
FFK-ja merr vendimin për anulimin e kartonëve të verdhë nga kampionati i kaluar

 

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë vendimin për anulimin e kartonëve të verdhë të marrë gjatë kampionatit të kaluar, përfshirë dy kartonët e verdhë për një ndeshje dhe dënimi për katër kartonët e verdhë të shqiptuar në ndeshjen e fundit, shkruan Indeksonline.

Ndërsa, nuk do të kenë të drejtë loje futbollistët që janë
nën dënim për karton të kuq direkt.

Në një komunikatë nga Federata… thuhet se e gjithë kjo po bëhet për ta lehtësuar regjistrimin nga fillimi të kartonëve në sistemin digjital dhe për të pasur një pasqyrë të pastër për më tej./Indeksonline/

 


Loading…