Home Sport Milan merr goditjen e madhe për yllin që ishte afër ta transferonte

Milan merr goditjen e madhe për yllin që ishte afër ta transferonte

0
Milan merr goditjen e madhe për yllin që ishte afër ta transferonte

Milan po lidhet shumë me një lëvizje për sulmuesin e Atletico Madridit, Angel Correa; kuqezinjtë janë të gatshëm të paguajnë vlerësimin prej 50 milionë eurosh nga Atletico Madrid për argjentinasin, në mënyrë që ta sjellin atë në Itali.

Marrëveshja, sidoqoftë, varet pjesërisht në aftësinë e Atleticos për të nënshkruar me një zëvendësim, Los Colchoneros duke ndjekur një marrëveshje për Valencias Rodrigo, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, tani duket më pak e mundshme që Atleticio të përfundojë firmosjen e sulmuesit spanjoll, duke bllokuar përkohësisht çdo shitje të Correa te Milani.

Milani kërkon akoma kohë për të gjetur financat për të nënshkruar me Correa, me thashethemet që sugjeronin se klubi po përgatitej të linte sulmuesin spanjoll Suso të largohej nëse një ofertë e përshtatshme do të hynte për të; diku mbi vlerësimin e tij prej 30 milionë eurosh.

Sidoqoftë, gjërat tani duken të pamundura dhe mund të jetë rasti që Suso të qëndrojë në Milano ndërsa Correa mbetet në La Liga. /ORAinfo/


Loading…