Home Sport Turqisë do t’i mungojë ylli i skuadrës ndaj Shqipërisë

Turqisë do t’i mungojë ylli i skuadrës ndaj Shqipërisë

0
Turqisë do t’i mungojë ylli i skuadrës ndaj Shqipërisë

 

Pas
fitores 4:2 ndaj Islandës që rriti shpresat e shuara të Shqipërisë për
kualifikim në Kampionatin Evropian, kuqezinjtë tash kanë pranuar edhe një lajm
të mirë para ndeshjes ndaj Turqisë.

Ndeshja
ndaj Turqisë do të zhvillohet më 11 tetor e që Shqipërisë do t’i kryente punë
vetëm fitorja, shkruan Indeksonline.

Turqia
do të duhet të paraqitet ndaj Shqipërisë pa Cengiz Under, i cili u dëmtua disa
ditë më herët në stërvitje me kombëtaren.

Raportet
mjekësore thonë që Under do të mungoj 5 javë dhe do të rikuperohet vetëm pas
përfundimit të pushimit ndërkombëtar të ndeshjeve të tetorit./Indeksonline/

 


Loading…