Home Sport Ky është trajneri më i paguar në Seria A

Ky është trajneri më i paguar në Seria A

0
Ky është trajneri më i paguar në Seria A

Seria A, ka zbuluar se kush është trajneri më i paguar.

Antonio Conte është trajneri më i paguar në Serie A.

Mediat italiane kanë zbuluar pagat e trajnerëve të skuadrave italiane. Ajo që bie në sy është se trajneri i Interit është në krye të listën me 11 milionë euro në vit, duke lënë pas Sarrin e Juventusi që përfiton 5.5 milionë si dhe Ançelottin që përfiton 5 milionë euro në vit.

Giampauolo i Milanit merr më pak, vetëm 2 milionë euro dhe pas tij janë emra të tillë si Fonseca, Mihajlovic e Gasperini me këtë të fundit që ka rinovuar para pak kohësh me Atalantën. I fundit në listë është kroati Igor Tudor i Udineses me vetëm 500 mijë euro në sezon.


Loading…