Home Sport Shqipëria barazon, Franca dhe Portugalia fitojnë. Ja të gjitha rezultatet

Shqipëria barazon, Franca dhe Portugalia fitojnë. Ja të gjitha rezultatet

0
Shqipëria barazon, Franca dhe Portugalia fitojnë. Ja të gjitha rezultatet

 

Kanë përfunduar katër takimet e tjera të kualifikuesve të Europianit 2020, aty ku Portugalia, Anglia, Franca dhe Serbia kanë fituar ndeshjet e tyre.

Portugalia me Ronaldon në superformë që shënoi tripletë, ka mundur 6-0 Lituaninë. Ndërkaq Anglia ka shkëtarruar Malin e Zi 7-0.

 

Ndërkohë Serbia mundi Luksenburgun 3-2, ndërsa Franca mundi Moldavinë 2-1 dhe u kualifikua në Europian.

Rezultatet:

 

Angli-Mali i Zi 7-0

Çambërlejn 11′, Kejn 19′ , 24′, 37′,  Rashford 30′, Sofranac 66 (au), Abraham 84′

Francë- Moldavi 2-1

Varane 35′, Zhirud 79’/ Rata 9′

Portugali-Lituani 6-0

Ronaldo 6′ (P), 22′, 65′, Pizi 52′, Paciencias 56′, Bernardo Silva 63′

Serbi-Luksenburg 3-1

Mitroviç 11′ , 43′, Radonjiç / Rodrigez 54′, Turpel 75

 


Loading…