Home Sport Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi

Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi

0
Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi

 

Dortmund arriti fitore kundër skuadrës Eintracht Frankfurt në ndeshjen e sotme në kuadër të ligës gjermane.

Në këtë
ndeshje e cila përfundoi me rezultat 4-0 në favor të Dortmundit, shënoi përsëri
Haaland, e i cili është duke shënuar pothuajse në çdo ndeshje të kësaj skuadre.

Golin e
parë e shënoi Piszczek e pas tij shënoi edhe Sancho dhe Guerreiro.

Me këtë fitore Dortmund siguroi tri pikë mjaftë të rëndësishme./Indeksonline/.

 


Loading…