Home Sport Valverde e ‘tradhëton’ Barcelonën, thotë se Real Madridi do ta fitojë La Ligën

Valverde e ‘tradhëton’ Barcelonën, thotë se Real Madridi do ta fitojë La Ligën

0
Valverde e ‘tradhëton’ Barcelonën, thotë se Real Madridi do ta fitojë La Ligën

 

Ish trajneri i Barceonës, Ernesto Valverde ka pohuar se Real Madridi është favorit për ta fituar titullin e La Ligës këtë sezon.

Kur u
pyet se kush mendon që është favorit për ta fituar ligën këtë sezon, Valverde u
përgjigj duke thënë “Madridi është i fortë dhe shumë i përqëndruar në titullin
e ligës”.

Spanjolli
u largua nga detyra e trajnerit te Barcelona pasi humbi 3-2 nga Atletico
Madridi dhe në vend të tij erdhi Quique Setien.

Barcelona të shtunën do të luaj kundër Getafes ndërsa Real Madridi do të luaj kundër Celta Vigos të dielën./Indeksonline/.

 


Loading…