Home EURO 2020

EURO 2020

Reagon presidenti i Crvena Zvezdës – Thellohet edhe më shumë në skandale

Pas fjalëve të Dejan Savicevic se Zvezdan Terzic ishte njeriu kryesorë në skandalin para ndeshjes Mali i Zi – Kosova, ka ardhur reagimi i Terzic. Pas fjalëve të Dejan Savicevic se Zvezdan Terzic ishte njeriu kryesorë në skandalin para ndeshjes...

Trajneri i Çekisë: Kosova, rivali ynë më i fortë

Forma e mirë e Kosovës në dy vitet e fundit dhe paraqitjet në kualifikimet për Euro 2020, ka bërë që ‘Dardanët’ shumë më shpejtë se sa është pritur, të fitojnë respektin e kombëtareve më të mëdha të Evropës. Përfaqësuesja e...

Edhe mediat italiane shkruajnë për Kosovën: Surpriza e kualifikimeve të Euro 2020

Fitorja historike e Kosovës nuk ka mundur të anashkalohet nga mediat ndërkombëtare, që kanë shkruajtur për sukseset e një Përfaqësuese që ndeshjet zyrtare nisi t’i luante vetëm tre vite më parë. Njëra nga to është edhe uebsajti italian Delinquentidelpallone,...

Challandes i motivoi futbollistët duke ua kujtuar të kaluarën e rëndë të popullit të...

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes ka gjetur një formë të mrekullueshme për t’i motivuar futbollistët e tij përpara sfidës me Bullgarinë. Tekniku zviceran e ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët e Kosovës, të cilët janë...

Tifozët bullgarë të poshtëruar, tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës

Tifozët bullgarë e kanë gjetur një ngushëllim qeshrak pas disfatës që pësuan nga Kosova në Sofje, e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2020. Kosova bëri hap të rëndësishëm drejt Euro 2020, pasi triumfoi në stadiumin ‘Vasil Levski’ me...

Shqipëria – Moldavia, ky pritet të jetë formacioni i Kuqezinjëve

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte, në orën 20:45, në “Elbasan Arena”, kualifikuesen e radhës, të dytën për muajin qershor. Para pak ditësh, më 8 qershor, kuqezinjtë tanë u mundën minimalisht në Rekjavik, ndaj Islandës vendëse. Ajo ishte ndeshja...

Goli i historisë së Kosovës nën tingujt e këngës ‘Titanic’

Përfaqësuesja e Kosovës realizoi fitoren e parë në kualifikime, qoftë për Botëror apo Evropian. ‘Dardanët’ mposhtën Bullgarinë me rezultat 3-2 në udhëtim, e për më tepër fitorja erdhi në minutën e fundit, tamam si një ndeshje që do mbahet...

Gazeta bullgare: ”Kosova tronditi Bullgarinë në Sofje”

”Ekipi kombëtar i Bullgarisë shënoi një nga faqet më të turpshme në historinë e saj pasi humbi 2-3 nga Kosova në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 në mes të stadiumit ‘Vasil Levski”, kështu e nis shkrimin gazeta e...

Edy Reja gati të festojë, Shqipëria luan sonte për tri pikë

Shqipëria do të përballet me Moldavinë sonte në orën 20:45, me ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. ‘Kuqezinjët’ e nisën keq kampanjën kualifikuese duke u mposhtur nga Turqia – ndeshje që bëri të reflektojë Federatën, e cila...

Trajneri i Bullgarisë: Ja pse fitoi Kosova

Trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov e ka pranuar se ekipi më i mirë shënoi fitore në ndeshjen e mbrëmshme. Bullgaria pësoi tjetër disfatë, dhe në Sofje u mposht 3-2 nga Kosova, të cilët realizuan fitore në fundin e takimit. Ndeshja...

MOST COMMENTED

Manchesteri pranon të paguaj klauzolën e yllit të Juventus

Paulo Dybala nuk e ka gjetur vetën këtë sezon me Juventusin pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Argjentinasi shumicën e ndeshjeve i ka filluar nga stoli dhe nuk...

HOT NEWS