Home Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve

Suarez tregon si e përjetoi humbjen ndaj Liverpool: Doja të zhdukesha

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, është kthyer për të kujtuar momentet e vështira pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Një fitore 3:0 në ‘Camp Nou’ bëri që të gjithë të mendojnë se Barca do të kalonte në finalen...

ZYRTARE: Feronikeli mëson kundërshtarin në Ligën e Kampionëve

Është hedhur shorti sot në Nyon të Zvicrës, për garën e parakualifikimeve në Ligën e Kampionëve. Feronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Në shortin e UEFA-s morën pjesë kampionët e Andorrës, Gjibraltarit, Kosovës dhe San Marinos,...

ZYRTARE: UEFA pezullon të gjitha procedurat kundër Milanit

UEFA ka pezulluar zyrtarisht procedurat ndaj Milan për sa i përket Fair Play Financiar derisa të zgjidhet apeli i vitit të kaluar në CAS. Kjo do të thotë se për momentin, kuqezinjtë nuk do të përjashtohen nga Europa League, megjithëse...

Liga e Kampionëve: Ky mund të jetë grupi i vdekjes edicionin e ardhshëm

Ky edicion në Ligën e Kampionëve sapo ka përfunduar dhe trofeu i ka takuar skuadrës së Liverpool, e cili pati një edicion të jashtëzakonshëm. ‘The Reds’ arritën që të mposhtin skuadrën e Tottenham Hotspur me rezultatin 0:2 në finalen e...

Liga e Kampionëve: Ky mund të jetë grupi i vdekjes edicionin e ardhshëm

Ky edicion në Ligën e Kampionëve sapo ka përfunduar dhe trofeu i ka takuar skuadrës së Liverpool, e cili pati një edicion të jashtëzakonshëm. ‘The Reds’ arritën që të mposhtin skuadrën e Tottenham Hotspur me rezultatin 0:2 në finalen e...

Webb e drejton ndeshjen Real – Bayern

Janë caktuar tashmë gjyqtarët për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Webb do ta drejtojë ndeshjen Real – Bayern, kurse Erikssonit do t’i takojë dueli ndërmjet Atleticos dhe Chelseat.  Sezoni i futbollit evropian tashmë po shkon drejt fundit dhe interesimi...

Eto’o mungon ndaj Atleticos

Jose Mourinho nuk do të mund të llogarisë në Samuel Eto’o për ndeshjen e së martës mbrëma ndaj Atletico Madridit. Sulmuesi kamerunas ka probleme me gjurin dhe ka qëndruar në Londrër. Samuel Eto’o nuk do të mund ta ndihmojë Chelsean...

Ronaldo, gati për aksion

Cristiano Ronaldo e ka kompletuar stërvitjen e së hënës me ekipin dhe është i gatshëm për betejën me Bayern Munichun. Ylli portugez duket të jetë në formë, para duelit gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo ka qenë në formë...

Finalja e Ligës së Kampionëve, 4 mijë euro gjumi afër stadiumit dhe 10 mijë...

Çmimet në të gjithë Madridin janë ngritur në qiell përpara finales të së shtunës në Ligën e Kampionëve mes Liverpoolit dhe Tottenhamit në ‘Wanda Metropolitano’. Kërkesa për dhoma hoteliere është rritur me pothuajse 90 përqind krahasuar me normën për këtë...

500 mijë njerëz të pranishëm në paradën e Liverpoolit

Heronjtë e Ligës së Kampionëve të Liverpoolit u përshëndetën nga rreth 500 mijë tifozë, ndërsa ata parakaluan trofeun e tyre evropian nëpër rrugët e Merseyside. ‘Të Kuqtë’ realizuan fitore 2-0 ndaj Tottenhamit në Wanda Metropolitano në Madrid, të shtunën në...

MOST COMMENTED

HOT NEWS