Home Liga Gjermane

Liga Gjermane

Barca në negociata me yllin e Dortmund, ofron 25 milionë euro

Skuadra e Barcelonës ka filluar negociatat me skuadrën e Borussia Dortmund për transferimin e portugezit, Raphael Guerreiro. E përditshmja spanjolle ‘Sport’ shkruan se Barca ka ofruar maksimum 25 milionë euro për shërbimet e lojtarit, transmeton lajmi.net. Ylli portugez ka edhe një...

Rriten shpresat e Liverpool për Timo Werner

Janë rritur shpresat për skuadrën e Liverpool që të arrijë një marrëveshje me sulmuesin gjerman, Timo Werner. Liverpool është duke vëzhguar situatën e sulmuesit të RB Leipzig tash e disa kohë, por nuk kanë arritur që të arrijnë ndonjë marrëveshje...

Befasi nga Dortmund, synohet rikthimi i Hummels

Qendër mbrojtësi i Bayern Munich është afër një rikthimi në ‘Signal Iduna Park’. Hummels kishte mbrojtur ngjyrat e Dortmund para se të kalonte tek rivalët e Bayern Munich, ku duket se më nuk është pjesë e planeve të Niko Kovac. Lojtari...

Rashicës i është rritur vlera 185 për qind

Sajti i njohur sportiv, ‘Fussball-Aktuel’ i ka kushtuar një shkrim të shkurtër por të veçantë Milot Rashicës. Rashica ka arritur të shënojë dy gola në dy ndeshjet e fundit të Kosovës, atë kundër Malit të Zi dhe Bullgarisë. Formë të mirë...

Statistikat fantastike të Rashicës në 7 ndeshjet e fundit me Werderin dhe Kosovën

Padyshim futbollisti më i mirë kosovar për momentin është Milot Rashica. Rashica, përveç ndeshjeve me Përfaqësuesen e Kosovës, po shkëlqen edhe me ekipin e tij Werder Bremen. 22-vjeçari është një nga lojtarët kryesor të ekipit gjerman, ndërsa së fundmi vlera...

Futbolli si shahu

Futbolli si shahu Përforcimi i ri i Borussia Dortmundit, Henrikh Mkhitaryan luan futboll njësoj sikurse t’i ketë në dorë figurat e shahut.Mesfushori i Borussia Dortmundit, Henrikh Mkhitaryan ka bërë të ditur se luan futboll në të njejtën mënyrë si e...

Barcelona, më mirë se Reali

Barcelona, më mirë se Reali Është pjesë e Bayern Munichut dhe nuk ka ndërmend ta ndërrojë ekipin por Xherdan Shaqiri ka pranuar se nëse do të duhej të zgjidhte, atëherë do të shkonte te Barcelona para Real Madridit.Mesfushori i Bayern...

Sane – Bayern, ky është zhvillimi i fundit

Sane – Bayern, ky është zhvillimi i fundit Kampionët e Bundesligës e kanë anësorin gjerman top-prioritet për merkaton verore. Një marrëveshje e mundshme është diskutuar shumë, me Bayernin që shihet si ekip ideal për Sane, i cili ka vuajtur jashtëzakonisht shumë...

Robben mbetet në Evropë, merr një ofertë që vështirë refuzohet

Robben mbetet në Evropë, merr një ofertë që vështirë refuzohet 35 vjeçari nuk zgjati kontratën me Bayern Munich, dhe është lirë të largohet gjatë kësaj vere. Edhe pse në një moshë të shtyrë, Arjen Robben mbetet dëshira e shumë skuadrave të...

Boateng tregon planet për të ardhmen

Boateng tregon planet për të ardhmen Boateng nuk ka pasur një sezon edhe aq të mirë, duke humbur vendin në kombëtaren e Gjermanisë, por edhe tek skuadra e Bayern, gjithë kjo si pasojë e një lëndimi të pësuar. Por, përkundër këtyre...

MOST COMMENTED

Vendi bosh në Kategorinë e Parë për sezonin tjetër, ja “shpikja”...

FSHF ka bërë pak më parë të ditur se si do të përcaktohet skuadra e 20-të në Kategorinë e Parë, duke qenë se Kamza,...

HOT NEWS