Home Liga Italiane

Liga Italiane

Guardiola takohet me drejtuesit e Juventusit

Raportet e fundit bëjnë të ditur se trajneri i Pep Guardiola, është takuar me drejtues të Juventusit. Siç bën të ditur gazetari i radios spanjolle Onda Cero, Mario Gago Huerta, Guardiola e shfrytëzoi udhëtimin e tij në Itali të martën...

Piatek lë në hije Ronaldon, askush si polaku në Itali

Krzysztof Piatek, pas golit të shënuar kundër Frosinone-s, që ka ardhur pas një agjërimi prej 500 minutash, ka arritur në kuotën e 30 realizimeve në këtë sezon. Më mirë se polaku, në Europë, kanë bërë Messi (50 gola), Mbappe (38),...

Tri skuadra të mëdha e kërkojnë Allegrin

Juventus dhe Massimiliano Allegri do t’i ndajnë rrugët pas përfundimit të këtij sezoni. Ndeshja e xhiros së 38-të kundër Sampdorias në udhëtim, do të jetë ndeshja e fundit e Massimiliano Allegrit në drejtimin e Juventusit. 51 vjeçari drejtoi Juventusin për pesë...

Szczesny vuan largimin e Allegrit: Ishte perfekt për Juventusin

Portieri i Juventus duket se po e vuan largimin e Massimiliano Allegrit nga skuadra. Ish anëtari i Arsenal, Wojciech Szczesny, ka thurur lëvdata të shumta për trajnerin italian, duke thënë se ishte më i përshtatshmi për ‘Zonjën e vjetër’. Trajneri 51...

Ranieri i dorëzuar: Roma provoi gjithçka

Roma ka bërë edhe një hap fals në xhiron e fundit të Serie A, duke rrezikuar të humb vendin që dërgon në garat e Ligës së Evropës. Në ndeshjen e mbrëmshme kundër Sassuolo, skuadra e Claudio Ranierit nuk ka arritur...

Ka një favorit për stolin e Juventus, mund të befasoheni me emrin

Pasi Juventus dhe Massimiliano Allegri kanë bërë të ditur se do të ndajnë rrugët nga fillimi i sezonit të ardhshëm, dilema kryesore është zëvendësuesi i trajnerit. Emra të shumtë po përmenden nga mediet italiane, duke filluar nga Antonio Conte, Pep...

Serie A ndan çmimet, Ronaldo lojtari më i mirë i vitit

Kampionati italian, Serie A, ka ndarë çmimet individuale për edicionin 2018/19. Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka vazhduar dominimin e tij edhe në futbollin italian, duke u shpallur lojtari më i mirë i viti (MVP), për edicionin 2018/19, përcjell lajmi.net. Lojtari ka...

Presidenti i Napoli: Sarri tek Juventus nuk është një surprizë

Pasi Juventus dhe Massimiliano Allegri kanë ndarë rrugët, kanë filluar të nisin thashethemet për emrin e ardhshëm që do ta marrë drejtimin e skuadrës. Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, është njëri nga ata që po përmendet si mundësi për të...

Lajme të këqija për Inter, dy yjet e Napolit kthehen për derbin

Skuadra e Napolit ka marrë një lajm shumë të mirë para duelit me Inter, që sigurisht nuk iu pëlqen tifozëve ‘zi kaltër’. Para derbit të xhiros së fundit, Lorenzo Insigne dhe Dries Mertens do të kthehen në skuadrën e Napolit,...

Këto janë fjalët e Ronaldos pas largimit të Allegrit, ka vetëm lëvdata për trajnerin

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka folur për herë të parë pasi është bërë e ditur se skuadra e tij do të ndaj rrugët me trajnerin Massimiliano Allegri. Portugezi kishte fatin që të kalonte vetëm një sezon me italianin, por...

MOST COMMENTED

U KRY! Lewandowski te gjiganti i madh

Nuk do të jetë më pjesë e Bayern Munchen. Robert Lewandowski është i hapur që të largohet nga Bayern Munich. Lewandowski ka refuzuar që ta...

HOT NEWS