Home Liga Spanjolle

Liga Spanjolle

Barca e dërgoi një ofertë për sulmuesin e njohur, ajo u refuzua

Derisa tifozët e Barcelonës po presin me padurim lajme lidhur me transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid, klubi katalanas është duke punuar të sjellë në ‘Camp Nou’ edhe një tjetër sulmues. Por, tani për tani pa sukses. Sipas ‘Diaro...

Ylli i Valencias: Nëse e mposhtim Barcën, do ta bëjë këtë gjë

Sulmuesi i Valencias, Santi Mina ka pohuar se do të bëjë një tatuazh të trofeut nëse Los Che mundi Barcelonën në finalen e Kupës së Mbretit të shtunën. 23-vjeçari ka siguruar tifozët se edhe pse lojtarët respektojnë kundërshtarin, ata do...

Varane: Ja ku do të luaj sezonin e ardhshëm

Raphael Varane ka konfirmuar se do të mbetet te Real Madrid edhe sezonin tjetër, për të ndihmuar skuadrën për t’u rikuperuar pas një sezoni dëshpërues. Real Madrid sezonin 2018/2019 në La Liga e ka përfunduar në vendin e tretë, me...

Juventus po ‘lutet’ që Hazard të transferohet te Real Madrid

Saga e gjatë e transferimit të Eden Hazard nga Chelsea te Real Madrid, po shkon drejt fundit. Ylli belg është i gatshëm të lë Chelsean, për t’u transferuar te Real Madrid në Spanjë, për të përmbushur ëndrrën e tij të...

Federata e Spanjës e nderon Casillasin në këtë mënyrë

Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) e ka falënderuar për të gjitha përpjekjet dhe punën e vështirë portierin veteran Iker Casillas, i cili disa javë më parë u shërua nga spitali, pasi vuajti nga një sulm i vogël në zemër...

Me këtë deklaratë, de Ligt e konfirmon ekipin e ri

Matthijs de Ligt i ka dërguar një mesazh Barcelonës, duke deklaruar se do të dëshironte të luante përsëri me Frenkie de Jong në një skuadër tjetër. Me De Jong tashmë lojtar i Barcelonës, De Ligt ka qenë i sugjeruar të...

Mbappe ‘harron’ idollin e fëmijërisë: Messi është numri një për gjithçka

Sulmuesi i PSG, Kylian Mbappe ka thënë se Lionel Messi është favorit për ta fituar Topin e Artë dhe ai është numri një për gjithçka. Francezi, fitues i çmimit si ‘Lojtari i ri më i mirë’, ka thurur elozhe...

Bale po kthehet në Premierligë, gjiganti anglez gati të nënshkruajë me yllin e uellsian

Ylli i Real Madrid, Gareth Bale, duket se është shumë afër një rikthimi në Premierligë. Sipas raportimeve të medieve angleze, është skuadra e Manchester United ajo që mund të arrijë marrëveshje me uellsianin, transmeton lajmi.net. Bale nuk pati rastin të paraqitej...

Formacioni i vitit në La Liga – Nuk ka vend për lojtarët e Real...

Real Madrid ka pasur sezonin më të dobët të viteve të fundit në La Liga, duke përfunduar në pozitën e tretë, me 19 pikë më pak se Barcelona. Skuadra katalane ishte superiore këtë edicion krahasuar me Real Madrid, të fundit...

Parejo flet para ndeshjes me Barcelonën, ka lëvdata për një lojtar, ai nuk është...

Kapiteni i Valencias, Dani Parejo, ka filluar ta ndjejë atmosferën e finales së Kupës së Mbretit. Para këtij dueli të madh, anëtari i Valencias ka komentuar lojtarët e skuadrës katalane, por në veçanti është ndalur tek Sergio Busquets. Busquets konsiderohet si...

MOST COMMENTED

UEFA publikon formacionin e javës, dështim total për Barcelonën

Liverpool dhe Tottenham kanë siguruar biletën për finalen 1 qershorit që zhvillohet në kryeqytetin spanjoll në Madrid. Reds kanë mposhtur Barcelonën me rezultat 4-0 në ndeshjen kthyese derisa...

HOT NEWS