Home Sporte tjera

Sporte tjera

Fury tregon madhështinë, pas duelit viziton Schwarz në dhomën e zhveshjes

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka treguar se është i madh si në ring ashtu edhe jashtë tij. ‘Gypsy King’ arriti që të triumfonte në duelin me Tom Schwarz, duke e mbyllur duelin me nokaut teknik, pas vetëm dy raundeve. Fury kështu...

Pas fitores ndaj Schwarz, Fury ia thotë këngës, këndon diçka nga Aerosmith

Përveç se ishte spektakolar në ring, Tyson Fury ka treguar edhe aftësitë e tij në muzikë/këndim. ‘Gypsy King’ arriti ta mposhtë Tom Schwarzin pas vetëm dy raundeve luftë, duke e mbyllur me nokaut teknik. Sigurisht, pas këtij dueli, britaniku ishte jashtëzakonisht...

Fury konfirmon pas fitores: Do të ketë revansh me Deontay Wilder

‘Gypsy King’ ka regjistruar fitoren e tij të radhës, duke mposhtur sfiduesin nga Gjermania, Tom Schwarz. Fury ka arritur të mposhtë gjermanin në vetëm dy raunde luftë, duke fituar me nokaut teknik. Kjo është ndeshja e 29 në karrierën profesionale të...

Tyson Fury triumfon me lehtësi ndaj Schwarz, mjaftojnë dy raunde

Tyson Fury ka vërtetuar edhe një herë se është njëri prej më të mëdhenjve të peshave të rënda në boks. Boksieri britanik ka fituar edhe meçin e tij të radhës, duke mposhtur gjermanin Tom Schwarz, shkruan lajmi.net. Mjaftuan vetëm dy raunde...

Ky është boksieri më i mirë në planet sipas Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov ka dhënë mendimin e tij rreth boksierit më të mirë të peshave të rënda. Sipas luftëtarit të UFC, është Tyson Fury më i miri në planet, në kategorinë e peshave të rënda. Rikthimi i Fury në botën e boksit...

Fury – Schwarz: Mësoni kohën kur fillon meçi dhe mënyrën për ta ndjekur LIVE

Gjiganti i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, do të zbres sonte në ring, për përballjen me Tom Schwarz. Kjo do të jetë ndeshja e parë e britanikut që nga barazimi kundër Deontay Wilder, kur kontestonte titullin e WBC. Ky...

Xhudistët kosovarë vazhdojnë përgatitjet për Lojërat Olimpike Evropiane

Ekipi i seniorëve, juniorëve dhe kadetëve xhudistë kosovare pas përgatitjeve në Koln (vajzat) dhe në Berlin (djemtë), këtë javë po vazhdojnë pergatitjët në Poreç të Kroacisë, ku po mbahet Festivali i xhudos për të 6 herë me radhë. Seniorët e...

“McGregor m’u lut që të mos e vrisja”

Më 7 shtator, në Abu Dhabi do të zhvillohet eventi UFC-242 në artet marciale mikse, ku sfida kryesore është ajo për titullin kampion bote në peshën e lehtë. Përballë njëri-tjetrit janë kampioni në fuqi Khabib Nurmagomedov dhe kampioni i...

Fury gati për meçin ndaj të pamposhturit Schwarz: Nuk do gaboj si Joshua

Tyson Fury njoftohet se do përfitojë më shumë se 10 milionë funte në luftën e pazakontë me Tom Schwarz në Las Vegas këtë fundjavë. ‘Gypsy King’ u shfaq tejet i relaksuar dhe me besim të plotë të martën në mbrëmje...

Plagoset sportisti i njohur amerikan, u qëllua me plumba prapa shpinës

Legjenda e Boston Red Sox (bejsboll), David Ortiz, është plagosur sot, pasi është qëlluar me armë zjarri. Ortiz ishte qëlluar prapa shpinës, në Republikën Dominikane, gjatë së dielës (sot), raporton ‘BBC’, transmeton lajmi.net. Tri herë kampioni, i cili është 43 vjeçar,...

MOST COMMENTED

Parma-Inter, befasi në formacionet zyrtare

Interi është në një gjendje jot ë mirë pasi pati humbje për katër ndedhje rresht, e tani ata ndeshjen e radhës e kanë me...

HOT NEWS