Home Sporti Vendor

Sporti Vendor

Llapi transferon sulmuesin nga Shqipëria, arrihet marrëveshje një vjeçare mes palëve

Skuadra e Llapit ka transferuar një tjetër lojtar, kësaj radhe duke përforcuar fazën e repartit të sulmit. Është Sebino Plaku ai që ka arritur marrëveshje një vjeçare me skuadrën nga Podujeva. Plaku është 34 vjeçar dhe me përvojën e tij pritet...

Milot Rashica e Granit Xhaka nderojnë legjendën Fadil Vokrri

Dy yjet e futbollit evropian, me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka e Milot Rashica, kanë nderuar legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokri, duke bërë vizitë tek varri i tij. Xhaka dhe Rashica janë në Prishtinë, ku do të angazhohen edhe...

Nuk ndalet Prishtina, transferon sulmuesin e Flamurtarit

Skuadra e Prishtinës nuk e ka ndërmend të ndalet me përforcimet, para fillimit të sezonit të ardhshëm. Skuadra ‘bardh e kaltër’ ka afruar në radhët e saja sulmuesin me përvojë, Alban Shillova, i cili vishte fanellën e Flamurtarit. Lojtari kishte edhe...

Ndeshja Angli – Kosovë? Xhaka do ta përcjell nga afër këtë sfidë të Kosovës

Mesfushori me prejardhje kosovare, Granit Xhaka, ka bërë të ditur se do ta ndjek nga afër sfidën e Kosovës kundër Anglisë. Xhaka i cili luan me Arsenal është aktualisht në Prishtinë, ku sonte do ta luaj ndeshjen e yjeve, kundër...

Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës

Sot, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në Prishtinë, do të luhet ndeshja e yjeve me dy skuadrat e udhëhequra nga Granit Xhaka dhe Milot Rashica. Yjet e Kosovës do të zbarkojnë në Prishtinë për një ndeshje spektakli, nga e cila të...

Prishtinës i largohen dy futbollistë, nuk pranojnë ofertat

Skuadra e Prishtinës ka ndarë rrugët me dy lojtarë; Arbër Hoxha dhe Mergim Pefqeli. Prishtina u ofroi të dy lojtarëve vazhdim kontrate, por asnjëri nuk pranoi të vazhdonte, pasi këtë edicion nuk gëzuan hapësirat e duhura. Pefqeli ishte prej të preferuarve...

Përurohet fusha ndihmëse në Shkugëz të Gjakovës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë sot në inaugurimin e Fushës Sintetike të Futbollit në fshatin Shkugëz të Gjakovës, projekt i financuar nga Ministria bashkë me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe Komunën e...

KB Lipjani bën përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm, afron lojtarin nga Oklahoma

Klubi i basketbollit, Lipjani, nuk po pushon edhe pas përfundimit të sezonit. Ata kanë zyrtarizuar përforcimin e parë të skuadrës. Basketbollisti amerikan, Stephen Clark, është basketbollisti më i ri që i bashkohet skuadrës nga Lipjani. Clark i cili sezonin e fundit...

Kosova në sekondën e fundit mbetet pa fitore ndaj Polonisë

Një paraqitje të jashtëzakonshme ka pasur Kombëtarja e Kosovës në hendboll. Të mërkurën para rreth 1400 shikuesve në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet është përballur me Poloninë, superfuqinë botërore të hendbollit, kurse ndeshja ka përfunduar me rezultat...

ZYRTARE: Llapi transferon futbollistin e larguar nga Prishtina

Llapi ka njoftuar se ka transferuar edhe zyrtarisht Kastriot Selmanin. Selmani, i lindur në Podujevë, ishte pjesë e Prishtinës në kategoritë e reja ndër vite dhe 6 muajt e fundit i shpenzoi te Vushtrria, përcjell lajmi.net. ”Futbollisti llapjan, Kastriot Selmani...

MOST COMMENTED

HOT NEWS