Home Blog Page 1176

Alisson akoma po mendon për fitoren ndaj Barcës, ja si e komenton atë

0

Portieri i Liverpool, Alisson Becker, ka thënë se nuk do ta harrojë asnjëherë fitoren e madhe të skuadrës së tij ndaj Barcelonës.

Alisson akoma po mendon për fitoren ndaj Barcës, ja si e komenton atë


Ylli i Barcelonës pëson tronditje, përfundon në spital

0

Kishte një frikë të madhe për Barcelonën gjatë barazimit 2-2 kundër Eibar pasi Nelson Semedo pësoi një dëmtim në kokë dhe u dërgua në një spital aty pranë, por ai tani është liruar.

Ai duhej të zëvendësohej nga Moussa Wague në pjesën e parë në stadiumin ‘’Ipurua’’, por ai është mirë dhe nuk ka asnjë problem.

“Nelson Semedo ka kaluar me sukses testet e kërkuara për dëmtimin e kokës që ai ka marrë kundër Eibarit të dielën dhe është liruar nga spitali”, thuhet në një deklaratë të Barcelonës, transmeton lajmi.net.

“Lojtari kthehet në Barcelonë për të vazhduar me protokollin e vendosur në këto lloje të rasteve dhe kthimi i tij në trajnim do të monitorohet”.

Ish-mbrojtësi i Benficas do vazhdoj të mbetet pjesë e planeve të trajnerit Ernesto Valverde, sidomos me përforcimin e skuadrës.

De Jong dhe de Ligt janë dy emrat që aktualisht pritet të jenë në skuadrën e Barcelonës sezonin e ardhshëm. /Lajmi.net/


Analizë për sezonin turpërues të Real Madridit

0

Sezoni katastrofal i Real Madridit ka përfunduar dhe tani vera është këtu dhe planet për vitin e ardhshëm mund të vihen në veprim.

Kthimi i Zinedine Zidane nuk ishte i mjaftueshëm për të rregulluar gjërat në fushë, kështu që disa lojtarë do të duhet të largohet e disa do të vijnë këtë merkato.

Mendimi i klubit mbetet i njëjtë dhe është se ndryshimi është i nevojshëm, por jo një revolucion i plotë, përcjell lajmi.net.

Besimi në disa lojtarë mbetet përkundër sezonit 2018/19, vazhdon të mbetet konstant.

Portierët

Thibaut Courtois është zgjedhja e parë për vitin e ardhshëm.

Klubi është i përkushtuar ndaj tij dhe belgët është numri 1 i tyre.

Keylor Navas do të largohet me dashurinë e tifozëve, por ai nuk ishte askund mbi mesataren këtë sezon.

Mbrojtësit

Sergio Ramos tregoi angazhim, Alvaro Odriozola kishte dëshirë dhe Sergio Reguilon u shfaq, por ishte paksa i emocionuese për këtë sezon.

Nacho ishte zhgënjyes, Marcelo dukej më së miri dhe Raphael Varane shprehu dëshirën për t’u larguar.

Mesfushorët

Asnjëri nuk iu afrua nivelit të tyre, madje as fituesi i Topit të Artë Luka Modric.

Casemiro ishte një hije e vetes së tij, Toni Kroos ishte i dobët, Isco rrallë kishte besim, Dani Ceballos u zemërua dhe Marcos Llorente kishte vetëm një dhjetor të jashtëzakonshëm.

Sulmuesit

Karim Benzema ishte një shpresë e madhe dhe Vinicius premtoi shumë.

Marco Asensio, ndërkohë, nuk ka mbërritur atë që pritet prej tij, ndërsa Gareth Bale ka pasur sezonin e tij më të keq dhe Lucas Vazquez ka punuar shumë.

Trajnerët 

Julen Lopetegui nuk e kuptoi klubin dhe e la Vinicius në tribuna.

Rezultati nuk ka ardhur dhe ai ka vazhduar, megjithëse ai ka ofruar performancën më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve kundër Romës.

Santiago Solari erdhi dhe u pozicionua qartë me Bale, Marcelo dhe Isco, të cilët e shpërbylen me ‘shkarkim’.

Më pas Zidane mbërriti, por nuk mund ta mbante anijen. Ai donte të fitonte të gjitha 11 ndeshjet e tij, por humbi pothuajse gjysmën e tyre. /Lajmi.net/


Sarri – Juventus, ky është zhvillimi i fundit

0

Massimiliano Allegri nuk do të jetë më trajner i Juventusit dhe kësisoj klubi është në kërkim të një menaxheri të ri.

Sarri – Juventus, ky është zhvillimi i fundit


Filteri i ri i Snapchat ‘prek‘ edhe futbollistët, do qeshni me lot me këto foto

0

Snapchat është një nga rrjetet sociale që përdoret më së shumti në botë.

Filteri i ri i Snapchat ‘prek‘ edhe futbollistët, do qeshni me lot me këto foto


Ish e dashura e Ronaldos: Ai nuk është përdhunues, femrat gjunjëzohen para tij

0

Ish e dashura e Cristiano Ronaldos, Raffaela Fico nuk beson se ylli portugez është i aftë për të përdhunuar një femër.

Ish e dashura e Ronaldos: Ai nuk është përdhunues, femrat gjunjëzohen para tij


Zbulohen kundërshtarët e Feronikelit në Ligën e Kampionëve

0

Feronikeli u kurorëzua me titullin kampion të Kosovës dje, çka nënkupton se do të marrë pjesë në fazën parakualifikuese të Ligës së Kampionëve për herë të parë në histori.

Zbulohen kundërshtarët e Feronikelit në Ligën e Kampionëve


Man Utd gjen zëvendësuesin e Pogbas, është lojtari që po shkëlqen në Francë

0

Manchester United po përgatitet për një merkato të fuqishme, pas një sezoni të dobët që patën këtë vit.

Man Utd gjen zëvendësuesin e Pogbas, është lojtari që po shkëlqen në Francë


Pogba te Juve? Kjo foto ngjall edhe më shumë dyshime

0

Në Torino dje kishte festë të madhe, pasi Juventusi mori trofeun e Serie A pas barazimit 1-1 ndaj Atalantas.

Pogba te Juve? Kjo foto ngjall edhe më shumë dyshime


De Ligt është pothuajse lojtar i Barcës, mungon vetëm zyrtarizimi

0

Barcelona është pothuajse pranë zyrtarizimit të Matthijs de Ligt nga Ajax, pavarësisht interesit të madh nga klubet e Premier Ligës raportojnë mediat angleze.

De Ligt është pothuajse lojtar i Barcës, mungon vetëm zyrtarizimi