Home Blog Page 2982

Lazio mund ta ndal Berishën që të mos vijë te Kosova

0

 

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha nuk ka zhvilluar asnjë
ndeshje që 1 muaj për shkak të lëndimit.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka biseduar me Berishën
rreth gjendjes së lëndimit.

26 vjeçari është rikthyer në stërvitje dhe mund të jetë në
bankë rezervë për ndeshjen e së dielës që Lazio e luan kundër Parmas, shkruan
Indeksonline.

Ekipi italian do të vlerësoj këto ditë se a do të jetë në
gjendje që Berisha të luaj dhe më pas stafi mjekësor do të vendos do të vendos
se a është i lirë Berisha të grumbullohet me Kosovën. /Indeksonline/

 


Kosova mund të luaj në stadiumin më të shtrenjtë në botë

0

 

Federata e Futbollit të Anglisë e ka zyrtarizuar të hënën që ndeshja në mes të Anglisë  dhe Kosovës nuk do të zhvillohet në Wembley.

Për herë të parë pas më tepër se 1 dekade “tre luanët”
nuk do të luajnë ndeshje zyrtare si vendës në stadiumin legjendar.

Sipas mediumeve angleze, kjo ndeshje mund të luhet në
stadiumin e ri të Tottenhamit që ka kapacitet prej 62 mijë ulëseve.

Në këtë projekt janë investuar mbi 1 miliardë euro dhe pritet të inaugurohet në muajin prill. Ndeshja Angli – Kosovë do të zhvillohet në shtator. /Indeksonline/

 


Valverde e komenton kthimin e Zidanes te Real Madrid

0

 
 Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka komentuar rikthimin e Zinedine Zidane te Real Madrid. 

  

 

 

Zinedine Zidane është emëruar trajner i Real Madridit, nëntë muaj pas largimit, si kampion i trefishtë i Evropës.

Valverde, në konferencën për shtyp para ndeshjes së kthimit me Lyon, ka thënë se Zidane është një trajner i madh, që i është bashkuar një skuadre të madhe.

“Zidane është një trajner i madh”, ka deklaruar Valverde, përcjell ‘lajmi.net’.

“Ai i është bashkuar një skuadre të madhe dhe do të jetë rivali ynë”./Lajmi.net/

   

 


Yllin e madh që po e kërkon Milan, po e do e gjithë Evropa

0

Ylli i PSV Eindhoven, Steven Bergwijn thuhet se është njëri nga futbollistët më të kërkuar.

De Telegraaf thotë se krahisti është një objektiv për Milanin, Tottenhamin, Manchester Unitedin, Bayern Munichun, Borussia Dortmund dhe Liverpool përcjell ORAinfo.

Nga bordi i Eredivisie me sa duket do të kërkojnë rreth 30 milionë funte për 21-vjeçarin këtë verë./ORAinfo/


Leonardo zbulon se cilin futbollist e ka në “radar”

0

Pasi arriti në Atalanta në verën e 2017, Robin Gosens ka treguar veten të jetë një nga futbollistët më të mirë në Serie A.

Aq mirë po luan saqë klubet e mëdha kanë filluar të marrin shënim në gjermanin 24 vjeçar përcjell ORAinfo.

Leonardo është me sa duket një admirues i mprehtë i Gosens, dhe ka pasur scouts në dy ndeshjet e fundit Atalanta. Ai e sheh atë si një lojtar ideal për të ofruar ndihmë ndaj Rodriguez për vendin e parë në anën e majtë të mbrojtjes së Milanit.

Nuk ka negociata ende të zhvilluara mes dy klubeve, por Atalanta është në dijeni të interesit të Milanit./ORAinfo/


Rashica, Sterling, Muller, Pique… ky është formacioni i javës në Evropë

0

 
 Milot Rashica është shpërblyer për paraqitjen e mirë në fitoren 4:2 të Werder Bremen ndaj Schalke. 

  

 

 

Ylli i Kosovës shënoi dy gola vendimtar dhe të bukur në fitoren e rëndësishme të skuadrës së tij, që po vazhdon të ëndërrojë një vend që dërgon në garat evropiane.

Paraqitja e Rashicës është vlerësuar edhe nga gazeta e madhe italiane, Gazzetta Dello Sport.

Kjo gazetë prestigjioze, e ka përfshirë Rashica në formacionin e javës në Evropë, pjesë e së cilit janë edhe Gerard Pique, Thomas Muller dhe Raheem Sterling.

Rashica në sulm pozicionohet së bashku me Ben Yedderin e Sevillas dhe Perezin e Newcastle United./Lajmi.net/

   

 


Këta janë dy lojtarët që nuk iu kanë gëzuar kthimit të Zidanes te Reali

0

 
 Zinedine Zidane është rikthyer në krye të Real Madridit. 

  

 

 

Trajneri francez ka vendosur të kthehet te Real Madrid, për të ndihmuar kampionët e Evropës të dalin sa më shpejt nga kriza e madhe që i ka përfshirë.

Shumë lojtarë, ish lojtarë dhe tifozë, e kanë mirëpritur lajmin që Zidane është emëruar sërish trajner i Real Madridit.

E njëjta nuk mund të thuhet edhe për Gareth Bale dhe Dani Ceballos.

Të dy këta lojtarë nuk kanë gëzuar raporte të mira me francezin, dhe me kthimin e tij pritet të ulën në bankën e rezervistëve.

Mediet në Spanjë raportojnë se Bale dhe Cabellos do të jenë lojtarët e parë që do të largohen nga Real Madrid në fund të sezonit./Lajmi.net/

   

 


Ronaldo: Juventusi kalon tutje nëse…

0

 
 Cristiano Ronaldo ka thënë se Juventus do të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, nëse luan mirë kundër Atletico Madrid. 

  

 

 

‘Zonja e Vjetër’ ka humbur 2:0 në ndeshjen e parë në ‘Wanda Metropolitano’, dhe në Torino luan për përmbysje të rezultatit.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë”, ka deklaruar Ronaldo për DAZN, përcjell ‘lajmi.net’.

“Atletico janë një skuadër që kanë luajtur dy finale të Ligës së Kampionëve në katër vitet e fundit”.

“Ata janë një skuadër favorite për të fituar Ligën e Kampionëve. Ne e dimë që do të jetë një ndeshje e vështirë, por nëse Juventusi luan mirë do të shkojë tutje”./Lajmi.net/

   

 


Zidane ua “hap derën” Bale dhe Modricit, ylli i mesfushës po zbarkon te Reali

0

Mesfushori i Tottenhamit, Christian Eriksen, 27 vjeç, është një tjetër emër në listën e blerjeve të Real Madridit, saktësish të Zinedine Zidane, thotë The Independent.

Bosi i ri i Realit ka premtuar para të mëdha për të shpenzuar nga presidenti Florentino Perez këtë verë dhe ylli i Chelsea Eden Hazard, 28, është përparësia e tij kryesore përcjell ORAinfo.

Por Erikssen është lidhur gjithashtu me një lëvizje, me Gareth Bale, 29 vjeç, dhe mesfushori 33-vjeçar i Kroacisë Luka Modriç janë mes atyre që do të largohen./ORAinfo/


Tragjedi në botën e futbollit: Ndërron jetë braziliani Coutinho

0

 
 Bota e futbollit në vazhdimësi po merr lajme të hidhura në këtë vit. 

  

 

 

Pas aksidenteve tragjike në rrëzimet e aeroplanëve, në futboll po ndodhin edhe disa vdekje të natyrshme.

Në moshën 75 vjeçare ka ndërruar jetë legjenda braziliane, Antonio Wilson Vieira Honorio, i njohur më mirë si Coutinho, përcjell lajmi.net.

Braziliani kishte luajtur për një kohë të gjatë përkrah Peles, gjersa ishte bërë kapion bote në vitin 1962.

Sipas raportimeve në Brazil, Coutinho ka ndërruar jetë pas një sulmi në zemër.

“Ai ka qenë legjendë e futbollit tonë” ka thënë ish kapiteni i Brazilit, Cafu. /Lajmi.net/