Home Blog Page 3871

Silva- Milan, vjen lajmi i madh për rosonerët

0

Milan ka të ngjarë të ketë një verë shumë të zënë.

Milani po kërkon yjet e ardhshëm dhe të pranishëm që mund të ngrejnë rossonerët në lavdinë e tyre të mëparshme dhe, përsëri, sfidojnë Juventusin në krye të tabelës së Serie A, përcjell ORAinfo.

Kjo nuk do të jetë vetëm një verë e zënë për klubin sa i përket arritjeve por edhe largimeve.

Futbollisti italian Patrick Cutrone tashmë ka sinjalizuar synimet e tij për t’u larguar nga klubi, pasi u bë i gjithi, por plotësisht i bllokuar që nga ardhja e Piatek.

Një tjetër avantazh që Milan ka të ngjarë të ketë për t’u marrë me Andre Silva.

Silva aktualisht është në huazim në La Liga në Sevilla dhe, pavarësisht nga një fillim shumë i fortë i sezonit që e bëri atë të duket sikur klubi andaluzian do të ushtronte të drejtën e tyre për të blerë lojtarin përgjithmonë, forma e tij ka rënë me shpejtësi dhe tani, sipas raporteve nga Corriere dello Sport, përpara portugezi ka të ngjarë të kthehet në Milano në verë dhe klubi më pas të vendosë se cili do të jetë karriera e ardhshme e karrierës. /ORAinfo/


10 talentët më të vlerësuar në ligat kryesore të Evropës

0

 
 Futbolli evropian mund të konsiderohet i bekuar për numrin e lojtarëve të talentuar. 

  

 

 

Lojtarët më të talentuar që ka sot bota e futbollit, janë pjesë e ligave evropiane.

Por kush janë dhjetë lojtarët më të vlerësuar?

Një studim i bërë së fundi i është përgjigjur kësaj pyetje, duke nxjerrë lojtarët më të talentuar që luajnë në ligat e Evropës.

Youssef En-Nesyri, Leganes (21 vjeç)

Kai Havertz, Bayer Leverkusen (19 vjeç)

Federico Chiesa, Fiorentina (21 vjeç)

Christian Kouame, Genoa (21 vjeç)

Luka Jovic, Frankfurt (21 vjeç)

Aaron Wan-Bissaka, Crystal Palace (21 vjeç)

Allan Saint-Maximin, Nice (21 vjeç)

Ousmane Dembele, Barcelona (21-vjeçare)

Jadon Sancho, Borussia Dortmund (18 vjeç)

Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain (20 vjeç)./Lajmi.net/

   

 


Lamtumirë City, Mahrez transferohet në Serie A

0

 
 Riyad Mahrez mund të largohet nga Manchester City për t’u transferuar në Serie A. 

  

 

 

Është skuadra e Juventusit që po konsideron transferimin e yllit të Manchester City.

Mahrez, i transferuar te Manchester City nga Leicester City, po lufton për minuta nën urdhrat e Pep Guardiola në ‘Etihad Stadium’.

Kjo situatë ka bërë që Mahrez ta mendojë largimin nga Manchester City. The Sun shkruan se 28 vjeçari cak i një interesimi të Juventusit.

Përveç Mahrezit, Zonja e Vjetër ka shprehur interesim edhe për Joao Felix të Benficas dhe Romelu Lukaku të Manchester Unitedit./Lajmi.net/

   

 


ZYRTARE: Solskjaer tregon se cili lojtar do të largohet nga Man Utd në fund të sezonit

0

 
 Antonio Valencia ka vendosur të largohet nga Manchester United, pas dështimit të arritjes së marrëveshjes për vazhdimin e kontratës. 

  

 

 

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskajer, ka bërë të ditur se skuadra nuk do të përdorë opsionin për vazhdimin e kontratës edhe për një vit.

Valencia i është bashkuar Manchester United nga Wigan në vitin 2009 për 20 milionë euro.

Ai në fanellën e Manchester United ka regjistruar 338 paraqitje.

Solskajer derisa zbuloi lajmin për largimin e tij, i ka thurur lavde reprezentuesit të Ekuadorit, për karrierën dhe besnikërinë e treguar ndaj Manchester United./Lajmi.net/

   

 


Nuk e priste askush! Neymar bën deklaratën befasuese sot

0

Neymar ka bërë një deklaratë të pa dëgjuar më herët.

Ai gjatë një interviste për një rrjet televiziv brazilian ka thënë se është fajësuar më shumë se sa e ka merituar për dështimin e Brazilit në Kupën e Botës.

Kombëtarja e Brazilit në Kupën e Botës në Rusi është eliminuar nga çerekfinale, duke u mundur nga Belgjika.

Ylli i PSG-së duke i komentuar paraqitjet e tij, ka thënë se ka marrë kritika të ekzagjeruara, duke bërë që të shikojë edhe video të paraqitjeve të tij, nëse vërtetë simulon.

“Unë mendoj se ishte një faj i ekzagjeruar për mua”, ka deklaruar Neymar.

“Unë e di që kur Brazili humbi pesha e fajit qëndronte mbi supet e mia”, ka vazhduar anëtari i PSG-së.

“Kam shikuar të gjitha ndeshjet e mia në Kupën e Botës, për të parë nëse unë vërtetë simuloj”.


Real Madrid e humb durimin me Bale

0

 
 Gareth Bale do të largohet nga Real Madrid. 

  

 

 

‘Los Blancos’ kanë humbur durimin me reprezentuesin e Ullesit, dhe kanë vendosur që në fund të sezonit të ndajnë rrugët me të.

Lajmi bëhet i ditur na AS, që shkruan se Real Madrid do ta vendos në tregun e transferimeve 31 vjeçarin, përcjell ‘lajmi.net’.

E ardhmja e Bale mund të jetë në Premierligë.

Janë skuadrat si Manchester United, Chelsea dhe Tottenham që po kërkojnë shërbimet e Bale./Lajmi.net/

   

 


Kabashi lojtari më i pafat i Kosovës, ja sa do të mungojë ylli i Barcelonës

0

 
 Labinot Kabashi është një nga futbollistët më të pafat që ka Kosova. 

  

 

 

Talenti 19 vjeçar që paraqitet në radhët e Barcelonës, do të mungojë gjashtë deri në tetë muajt e ardhshëm shkaku i një lëndimi të ri që ka pësuar.

Faqja e besueshme në Twitter, Kosovan Football, bën të ditur se Kabashi i është nënshtruar një operacioni të ri, që e mban jashtë fushave për një kohë të gjatë, përcjell ‘lajmi.net’.

Kabashi edhe pjesën më të madhe të vitit 2018 e ka kaluar jashtë fushave shkaku i lëndimeve.

Por, pavarësisht lëndimeve Barcelona po i qëndron prapa 19 vjeçarit nga Kosova, duke i besuar talentin dhe shpirtit luftarakë të tij, ku së fundi i ka vazhduar kontratën dhe i ka vendosur klauzolë prej 40 milionë euro./Lajmi.net/

   

 


Icardi po largohet, ja kush do të jetë zëvëndësuesi i tij tek Interi

0

Icardi tashmë e ka bërë të qartë se nuk po kalon kohë të mirë tek Interi.

Argjentinasi ka tre javë që është përjashtuar nga skuadra, ku edhe i është marrë shiriti i kapitenit, i cili pastaj iu dhurua portierit Samir Handanovic.

Inter duket se ka vendosur të hap derën e largimit për Icardin, ku ka filluar të mendojë edhe për prurjet e reja.

Mediet në Itali raportojnë se Edin Dzeko dhe Paulo Dybala janë sulmuesit që Inter po i konsideron si transferime të mundshme.

Ky i fundit mund të përfshihet në një marrëveshje mes Interit dhe Juventusit, që do të dërgonte Icardin drejt Torinos.


Befasi! Gareth Bale tek Arsenali!?

0

Arsenali duket se është një skuadër që ka hapur dyert për Gareth Bale.

Kështu ka deklaruar ish ylli i Arsenalit, Robert Pires, që i ka bërë thirrje drejtuesve të skuadrës nga Londra që të lëvizin në drejtim të transferimit të Gareth Bale në ‘Emirates Stadium’.

E ardhmja e reprezentuesit belg mbetet e paqartë te Real Madrid, dhe një largim i mundshëm në fund të sezonit duket shumë afër.

“Mendoj se ka një shans të mirë, Gareth Bale ndoshta po luan sezonin e fundit te Real Madrid”, ka deklaruar Pires, përcjell ‘lajmi.net’.

“Ai po kalon një moment të vështirë si brenda dhe jashtë fushave. Ju mund të shihni se Bale është një lojtar i pakënaqur në këtë moment. Mendoj se kthimi në Premierligë është hapi më logjik për Gareth Bale”.

“Ka një supozim si ai do të rikthehet në Tottenham, por unë do të inkurajoj Arsenalin që t’i hap derën në ‘Emirates’”.

“Unë e di që tifozët e Tottenham nuk do të ishin të lumtur, por Bale do të ishte shumë i mirëpritur në Arsenal”.


Interi i ka gati dy emra të mëdhenj për të zëvendësuar Icardin

0

 
 Letra e hapur e Mauro Icardit e publikuar të enjten në mbrëmje ishte një mesazh i qartë se situata e sulmuesit te Inter nuk është aspak e mirë. 

  

 

 

Argjentinasi ka tre javë që është përjashtuar nga skuadra, ku edhe i është marrë shiriti i kapitenit, i cili pastaj iu dhurua portierit Samir Handanovic.

Inter duket se ka vendosur të hap derën e largimit për Icardin, ku ka filluar të mendojë edhe për prurjet e reja.

Mediet në Itali raportojnë se Edin Dzeko dhe Paulo Dybala janë sulmuesit që Inter po i konsideron si transferime të mundshme, përcjell ‘lajmi.net’.

Ky i fundit mund të përfshihet në një marrëveshje mes Interit dhe Juventusit, që do të dërgonte Icardin drejt Torinos./Lajmi.net/