Home Blog Page 3281

France Football: Ky është klubi më i madh në botë

0

Real Madrid ka marrë një lajm fantastik në këtë muaj.

Real Madrid është zgjedhur nga revista e njohur franceze, France Football, si klubi më i madh në botë.

Revista franceze e ka renditur në vendin e parë skuadrën madrilene, ndërsa pas tyre është rivali lokal, Barcelona, përcjell lajmi.net.

Manchester United është në vendin e tretë, gjersa Bayern Munich në vendin e katërt.

France Football ka bërë të ditur se këto përzgjedhje janë bërë në bazë të suksesit historik ndër vite.

Top 10 klubet më të mëdha në botë, sipas France Football. /Lajmi.net/


Vendos Chelsea, ja kur mund të shkarkohet Maurizio Sarri

0

Maurizio Sarri i ka ditët e numëruara na Chelsea.

Ish-trajneri i Napolit, Sarri është në presion pas humbjes 6-0 të së dielës në Manchester City dhe pret pronarin Roman Abramoviç për të marrë një vendim për të ardhmen e tij, përcjell ORAinfo.

Medait raportojnë se Sarri do t’i këtë në dispozicion tri ndeshjet e radhës si në Premierligë, Ligën e Evropës, FA Cup dhe Carabao Cup, për të treguar vetën, në të kundërten ai do të shkarkohet.

Nëse ai edhe pas këtyre ndeshjeve nuk e dëshmon vetën, Chelsea do ta shkarkojë atë.

E mediat në angli kanë shkruar se vëndin e tij do ta zë ndihmësi i Maurizio Sarri, Gianfranco Zola.

Zola mund të mbajë ekipin deri në fund të sezonit para se të emërohet një trajner i përgjithshëm. /ORAinfo/


Ish-lojtari i Liverpoolit e refuzoi kalimin në janar te Barcelona

0

Barcelona e kërkoi me gulm transferimin e një mbrojtësi në janar.

Mësohet se Barcelona tentoi që në afatin e janarit ta transferojë Martin Skertelin nga Fenerbahce.

Mithat Halis, agjenti i mbrojtësit, ka zbuluar se skuadra katalonase tentoi ta transferonte atë gjatë afatit kalimtar të janarit.

“Barcelona e dëshironte transferimin e tij dhe insistonte që ta merrte Skrtelin qysh në janar”, tha agjenti i ish-mbrojtësit të Liverpoolit, përcjell lajmi.net.

“Lojtari nuk u pajtua që të kalonte në Camp Nou, pasi është i lumtur te Fenerbahce.

“Ai nuk dëshironte të ishte zëvendësues i Piques dhe Umtiti, andaj e refuzoi kalimin te Barcelona.”, ka shtuar më tej Halis. /Lajmi.net/


Perez me deklaratë qesharake, madje edhe tifozët e Real Madridit po e injorojnë

0

Florentino Perez i ka lënë të shokuar tifozët e Real Madridit.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se ata nuk do të transferojnë sulmues në verë.

Presidenti spanjoll ka deklaruar se ata janë të kënaqur me Karim Benzeman, që është sulmuesi më i mirë në botë.

“Unë insistoj që ne kemi skuadrën më të mirë në botë dhe titujt na mbështesin për këtë. Ne nuk do të shpenzojmë për hir të shpenzimeve”, ka thënë Perez, përcjell lajmi.net.

“Kam lexuar dhe dëgjuar në disa media për vitet që Madridi duhet të nënshkruajë me një sulmues kur realiteti tregon qartë se Karim Benzema është më i miri sulmues në botë”.

“Ajo që ne bëjmë, në çdo rast, është të sjellim lojtarë shumë të rinj, të cilët do të jenë yjet e së ardhmes, si Vinicius [Junior] ose Rodrygo [Goes].”, ka shtuar më tej presidenti madrilen. /Lajmi.net/


Zbulohet se kur mund të shkarkohet Sarri nga Chelsea

0

  Maurizio Sarri po kalon nëpër një situatë të vështirë te Chelsea.      

Pas humbjes turpëruese nga Manchester City, Chelsea po mendon ta shkarkojë Maurizio Sarrin.

Trajneri Italian mund ta ndryshojë këtë qëndrim të skuadrës londineze në dy javët e ardhshme, përcjell lajmi.net.

Sarri do të ketë disa testet si në Premierligë, Ligën e Evropës, FA Cup dhe Carabao Cup, ndërsa bordi pret rezultate pozitive.

Nëse trajneri italian dështon ta tregoj veten në shumicën e ndeshjeve, atëherë e pret shkarkimi, ndërsa në stolin e bluve mund të ulet si trajner i përkohshëm, Gianfranco Zola. /Lajmi.net/

 


Neymar – Chelsea, po ndodh ajo qe nuk e ka pritur askush!

0

Një lëvizje e papritur pritet të ndodh gjatë afatit kalimtar verorë.

Neymar mund ta ndihmojë Chelsean në afatin e verës.

Ylli brazilian me shumë gjasë do të transferohet te Real Madridi në afatin e verës, përcjell lajmi. net

Me transferimin e Neymar në Santiago Bernabeu, i bije që Eden Hazard nuk do të lëvizë nga Chelsea.

Real Madrid është duke shikuar opsionin më të mirë për sulmin e tyre, andaj duket se braziliani po prin bindshëm ndaj belgut.


Neymar ka një lajm fantastik për Chelsean

0

Chelsea mund t’ia shoh hajrin Neymarit.

Neymar mund ta ndihmojë Chelsean në afatin e verës.

Ylli brazilian me shumë gjasë do të transferohet te Real Madridi në afatin e verës, përcjell lajmi.net.

Me transferimin e Neymar në Santiago Bernabeu, i bije që Eden Hazard nuk do të lëvizë nga Chelsea.

Real Madrid është duke shikuar opsionin më të mirë për sulmin e tyre, andaj duket se braziliani po prin bindshëm ndaj belgut. /Lajmi.net/


Wilder vs Fury II po ndodh, marrëveshja do të mbyllet në 48 orët e ardhshme

0

Revanshi i një prej dueleve më të mëdha në historinë e boksit është afër që të konfirmohet.

Deontay Wilder vs Tyson Fury II pritet që të konfirmohet brenda 48 orëve, sipas raportimeve të medieve britanike.

WBC u kishte dhënë kohë dy boksierëve deri më 6 shkurt që të mbyllin marrëveshjen. Presidenti Mauricio Sulaiman pastaj pranoi një shtyrje për shtatë ditë të kërkuar nga dy të përfshirët.

Kjo do të thotë se 13 shkurti do të jetë dita kur pritet që gjithçka të mbyllet. Wilder po synon që ndeshja të mbahet në SHBA, kurse Fury po shikon që të udhëtoj në Nju Jork për të përfunduar një punë që ai mendon se e ka përfunduar, shkruan “worldboxingneës”, transmeton lajmi.net.

Në takimin e parë, më 1 dhjetor, Wilder dhe Fury u ndanë baras, në një vendim që për shumë kë ishte i padrejtë, pasi britaniku konsiderohej si fitues i atij dueli.

Megjithatë, boksierët do të kenë edhe një mundësi të tregojnë fituesin e vërtetë, dhe të tregojnë kampionin e vërtetë të WBC.

Mbetet të shihet se cila do të jetë marrëveshja mes gjigantëve të ringut, nëse do të ketë një të tillë. /Lajmi.net/


De Ligt tek Barcelona, ky është lajmi i fundit

0

De Ligt do t’i kushtonte Barcelonës një ‘mal’ me para

Pas transferimit të Frenkie de Jong nga Ajax, flitej se Barcelona do ta transferojë edhe qendër mbrojtësin e skuadrës holandeze, Matthijs De Ligt.

De Ligt do t’i kushtonte Barcelonës një ‘mal’ me para, duke pasur parasysh kualitetin e tij dhe interesimin e madh nga skuadrat tjera evropiane për të.

Megjithatë, është vetëm një skenar që do ta bënte skuadrën katalane që të bënte ofertën maksimale për De Ligt.

Sipas gazetarit Adrian Sanchez, Barca do të bënte ofertën maksimale për holandezin vetëm në rast se ka largime me impakt nga skuadra si; Rakitic, Vermaelen dhe Cillessen, transmeton lajmi.net.

Tjetër mundësi do të ishte edhe nëse ndonjë ofertë e mirë arrin në ‘Camp Nou’ për anësorin Nelson Semedo.

Sa i përket Thomas Vermaelen është e ditur tashmë se ai do të largohet nga skuadra në fund të këtij edicioni.

Edhe portieri holandez është i vendosur që të largohet për shkak të minutave të pakta. Kurse, në pikëpyetje qëndron situata me Ivan Rakitic.


Lampard do ta zëvendësoj Sarrin? – Kjo është e vërteta

0

Zëvendësues i Sarrit mund të jetë ish mesfushori i Chelsea, Frank Lampard.

Frank Lampard është emri që po përmendët më së shumti si zëvendësuesi potencial i Maurizio Sarrit në stolin e Chelsea.

Humbja e Chelsea me rezultatin e thellë 6:0 në përballjen me Manchester City ka bërë që pozita e Sarrit tek ‘blutë’ të vihet në pikëpyetje.

Trajneri italian po dështon që ta instalojë stilin e tij të njohur si ‘Sarriball’ tek skuadra londineze, duke shënuar kështu katër humbje në tetë ndeshjet e fundit.

Kështu, po flitet se zëvendësuesi i italianit në stolin e ‘bluve’ mund të jetë ish mesfushori i Chelsea, Frank Lampard.

Por, një gjë të tillë e ka hedhur poshtë vet anglezi, duke thënë se nuk planifikon një gjë të tillë.

“Puna ime është këtu” ka thënë Lampard për mediumin e Derby, gjatë së hënës, transmeton lajmi.net.

“Po punojmë shumë fortë, dhe mendja ime është vetëm tek ndeshja me Ipsëich Toën të mërkurën dhe Brighton të shtunën” ka thënë ish reprezentuesi anglez.

Lojtari tutje në konferencën e tij për shtyp ka mbrojtur Maurizio Sarrin duke thënë se kishin përballë një skuadër të fortë si Man City, dhe këto gjëra ndonjëherë ndodhin.